چند توصیه برای نحوه کار با مدل ها در عکاسی مدلینگ(قسمت اول)

چند توصیه برای نحوه کار با مدل ها در عکاسی مدلینگ(قسمت اول)

تاریخ انتشار : 1397/1/3
هدف من از این مقاله این است که تجریبیاتم را با شما در عکاسی مدلینگ به اشتراک بگذارم و امیدوارم با این کار به شما کمک کنم تا از اشتباهاتی که من مرتکب شدم اجتناب کرده و از توصیه هایی که از آموزگاران با تجربه ام آموخته ام بهره مند شوید.

 

شما با یک مدل مشتاق به کار تماس گرفته اید (برای حصول مقصود این مقاله، فرض می کنیم که او یک خانم است) و می خواهید بدانید که چگونه کار را با او پیش ببرید. من به شما توصیه می کنم که اگر امکانش وجود دارد ابتدا با او ملاقات کنید. ملاقات حضوری تصویر خوبی از شخصیت او، سطح اعتماد به نفس و ظاهر فیزیکی اش در اختیار شما قرار می دهد و جوی دوستانه بین شما ایجاد خواهد کرد. عکاسان اغلب برای ارزیابی مدل های احتمالی، چند عکس آزمایشی از آنها می گیرند.

حداقل کاری که می توانید بکنید این است که از تماس های فاقد شخصیت مثل پیام متنی و پیغام های اینترنتی فراتر رفته و به او تلفن بزنید تا درباره انتظارات او و نیازهای خودتان با هم صحبت کنید. بخشی از لذت و تفریح  عکاسی مدلینگ به صورت منظم، ملاقات با آدم های جدید و ارتقای توانایی های شما در ارتباطات مردمی است. من در گذشته خجالتی بوده و حقیقتا سخنور خوبی نبودم. باید یاد می گرفتم که چگونه یک مکالمه را شروع کنم و واقعا به حرف مدلم گوش بدهم. اگر با خودتان راحت باشید، حس اعتماد به نفس را به مدل هم انتقال می دهید که باعث می شود او در برابر شما احساس راحتی کند، این کار با تمرین به دست می آید.

توصیه من برای ملاقات با مدل در آغاز  عکاسی مدلینگ این است که همان ابتدا دوربینتان را بیرون نیاورید، بلکه مدتی آن را در کیفش باقی بگذارید و شروع کنید به صحبت کردن با مدل. اگر بتوانید حوزه های علایق مشترکتان را پیدا کنید، موانعی که در سر راه ارتباط شما وجود دارد سریع تر شکسته خواهند شد. از او درباره تجربیات  عکاسی مدلینگ قبلی اش یا لباس و آرایشش سوال کنید و خالصانه به پاسخ هایش علاقه نشان دهید.
به یاد داشته باشید که او ممکن است از قرار گرفتن در برابر دوربین عکاسی که او را نمی شناسد کمی عصبی و آشفته شود.

من با این رویکرد واقع گرایانه عکاسی می کنم که به جز در شرایطی که مدل بسیار با تجربه باشد، عکس های سی دقیقه اول عکاسی به ندرت ممکن است عالی از آب در بیاید. این زمانی است که برای ایجاد رابطه ای میان شما لازم است تا مدل در برابر شما و دوربینتان احساس راحتی کند. اگر در لوکیشن عکاسی می کنید، پیشنهاد من این است که بهترین محل های لوکیشن را برای نیمه دوم عکاسی بگذارید.

اگر محل  عکاسی مدلینگ استودیو است، من معتقد به قدرت موسیقی در ایجاد یک محیط و جو راحت هستم. من دستگاه پخش موسیقی را فراهم کرده و از مدل می خواهم که آهنگ مورد علاقه اش را با خود بیاورد. این آهنگ به عنوان موسیقی پس زمینه پخش خواهد شد تا امکان مکالمه و تعامل نیز فراهم باشد. برای حین کار عکاسی نیز من برای خود تعدادی قانون تعیین کرده ام. من دریافته ام که مدل ها مایل اند هر چند وقت یک بار با نشان دادن عکس ها در نمایشگر دوربین در جریان پیشرفت کار قرار بگیرند. آنها اغلب شکل های ناجور یا بند سوتین افتاده را در عکس ها پیدا کرده و پیشنهادهایی برای بهتر شدن کارشان ارائه می کنند. این کار مدل را در روند کار مشارکت می دهد. بعضی مدل ها به من گفته اند که دوست ندارند با عکاسانی که از این کار سر باز می زنند کار کنند. همیشه در تعاملات خود حرفه ای باشید و محترمانه رفتار کنید. این به این معنی نیست که نباید به شما خوش بگذرد، بلکه برعکس ممکن است بهترین نظری که در پایان کار دریافت می کنید این باشد : از کار با شما بسیار لذت بردم.

اگر دارید کار مفهومی انجام می دهید و با کانسپت کار می کنید، عکس های مفهومی را در ذهن خود یا در گوشی تلفنتان نگه دارید، عکس های مدل های دیگر را به مدل خود نشان ندهید. هنگام عکاسی باید با مدل خود به مثابه مهم ترین فرد موجود در جهان برخورد کنید.