چند توصیه برای نحوه کار با مدل ها در عکاسی مدلینگ(قسمت دوم)

چند توصیه برای نحوه کار با مدل ها در عکاسی مدلینگ(قسمت دوم)

تاریخ انتشار : 1397/1/4
ستایش کردن مدل هنگام  عکاسی مدلینگ به او نیروی مثبت می دهد و او را تشویق می کند که بهتر عمل کند. این که صرفا لنز دوربین خود را به سمت او گرفته و پشت سر هم عکس بگیرید، برای مدل مانند کار کردن در خلا است. اگر هنگام عکاسی با مدل صحبت کنید، جو رفاقت ایجاد خواهید کرد و خواهید دید که وقتی به خوبی و مثل یک تیم عمل کنید، کار عکاسی بسیار روان خواهد شد. مدل صدای کلیک یا نور فلش را این طور تعبیر می کند که ظاهر یا موقعیت مناسب را یافته و تشویق می شود که ژست های تازه ای پیدا کند.

مدل های جدید و بی تجربه به هدایت نیاز دارند. برایشان توضیح دهید که لازم نیست حتما به دوربین نگاه کنند و بسیاری از جذاب ترین عکس ها زمانی ایجاد می شوند که مدل به سمت دیگری نگاه می کند. به جلو و عقب بروید و اطراف مدل حرکت کنید، از او بخواهید که ژست و موقعیتش را به دلخواه خود تغییر دهد و وقتی به یک حالت عالی رسید، زمان آن است که با گفتن یک کلمه تشویق آمیز او را متوقف کرده و سعی کنید آن عکس را با تنظیمات کوچک بهبود ببخشید.

در مورد مدل های تازه کار لازم است که نحوه حرکت و اصلاح ژست و موقعیت، با حرکات کوچک تدریجی به آنها نشان داده شود. روش دیگر که به همان اندازه قابل قبول است، این است که آزادانه از مدل عکس بگیرید و اجازه دهید عکس به صورت طبیعی و با تنطیماتی اندک از سوی شما اتفاق بیفتد. تنوع در احساس و بیان مهم است. مطمئنا نمی خواهید دوربینتان پر از عکس هایی شود که همگی احساس یکسانی دارند. از مدل خود بخواهید چیزهایی را به یاد بیاورد که به او حس شادی، ناراحتی، افسردگی یا هر حس دیگری که به ذهنش می رسد می دهند. وقتی که از ارتباط خود با او مطمئن شدید، از او بخواهید که نقش حالت های مختلف را برایتان بازی کند. حالت های متنوعی مثل دهان باز، نیمه باز و بسته و حتی حالت چشم های بسته را هم باید امتحان کنید. می توانید از مدل بخواهید چشمهایش را ببندد، چیزی را تصور کند و قبل از گرفته شدن عکس چشم هایش را باز کند، این کار نتایج خوبی به دست می دهد. از حرکت حتی تا اندازه تار شدن عکس استفاده کنید. رقصیدن اغلب حس خوشی ایجاد کرده و مدل را از نظر فیزیکی آرام می کند.از آنجا که رقصنده ها نسبت به بدن خود آگاهی فوق العاده ای دارند، اغلب مدل های شگفت انگیزی از آنها در می آید.

یکی از بهترین توصیه هایی که من دریافت کردم، این است که در نظر داشته باشم این تنها مرتبه ای است که من با این مدل در یک مکان قرار می گیرم، بنابراین باید نهایت استفاده را از این فرصت ببرم. من قبلا در طول سه ساعت عکاسی تا 200 عکس می گرفتم. اکنون در این زمان بین 400 تا 500 عکس می گیرم. اگر تعداد عکس های ممکن را به حداکثر برسانید، احتمال بیشتری وجود دارد که بتوانید آن عکس عالی با ژست مناسب و احساس درست را بگیرید.
وقتی عکاسی به پایان رسید، سریع و حرفه ای عمل کنید. مدل شما برای دیدن نتایج بسیار مشتاق و هیجان زده است. سعی کنید بیش از حد لزوم او را منتظر نگذارید. هر عکاسی روش خود را برای انجام این فرآیند دارد. انتخاب من این است که به همراه عکس های RAW، عکس های کوچک Jpeg می گیرم و مجموعه ای از Jpeg ها را به صورت خصوصی در حساب فلیکر خود قرار داده و به وسیله ایمیل مدل را به دیدن آنها دعوت می کنم. این کار می تواند در غروب یا شب روز عکسبرداری انجام شود و پس از آن من روی عکس های انتخابی مدل به همراه عکس های مورد نظر خودم کار خواهم کرد، در کمال تعجب این دو فقط گاهی با هم یکی می شوند. سپس من عکس هایی را که ویرایش کرده ام در اندازه کوچک وب سایز (web size) به او ایمیل می کنم تا آنها را هر طور صلاح می داند در وب قرار دهد.

بهترین کار این است که زمانی که حداقل 8 یا 10 عکس با کیفیت دارید، به این وبسایت ها ملحق شوید تا مدل ها توانایی های شما را ببینند. هنگام عکاسی از دوستان و آشنایان حتما برای قرار دادن تصاویرشان در وب از آنها اجازه بگیرید.

فیس بوک جای فوق العاده ای برای آشنایی با مدل ها و آرایشگران و الهام گرفتن از عکاسان دیگر است. من یک صفحه شخصی و همچنین یک صفحه هواداران دارم که در آنجا کار عکاسی خود را تبلیغ می کنم. اکثر مدل هایی که از آنها عکس می گیرید، در فیس بوک صفحه دارند و افراد دیگری را در این صنعت می شناسند. خرده فروشان فشن زنانه، هم جریان اصلی و هم کمپانی های تولید لباس های متفاوت، صفحاتی در فیسبوک دارند و شما خیلی زود در شبکه ای از مدل ها، عکاسان و هنرمندان آرایشگر قرار خواهید داشت. ایده خوبی است که وقتی کار تاثیرگذاری از آنها می بینید، زیر عکسشان کامنت بگذارید و به این ترتیب برایشان شناخته شده شوید تا آنها هم وقتی کار شما را می بینند، شما را تشویق کنند.

همچنین گروه هایی از زنان شاغل در این صنعت و هنرمندان همکار وجود دارد که شما می توانید با آنها کار کنید یا از میان آنها همکارانی برای پروژه های خود بیابید. وقتی تعداد کارهایتان زیاد شد، حتما یک وبسایت هم برای خود راه اندازی کنید زیرا همه مردم از فیسبوک استفاده نمی کنند. تعدادی کارت ویزیت برای معرفی خودتان تهیه کنید و روی آنها آدرس وبسایت، ایمیل و فیسبوکتان را درج کنید و در هر فرصتی آن را به دیگران ارائه دهید.

کار با مدل ها و گرفتن عکس های منحصر به فرد و شخصی از آنها کاری است بسیار مفرح، چالش انگیز و در نهایت بسیار پر ارزش.