برای بهتر عکاسی کردن عکس های زیادی ببینید(قسمت اول)

برای بهتر عکاسی کردن عکس های زیادی ببینید(قسمت اول)

تاریخ انتشار : 1397/4/17
یکی از ساده ترین و ارزان ترین راه ها برای بهتر عکاسی کردن این است که انسان عکس های زیادی را ببیند و از آن ها چیزهای مختلفی یاد بگیرد. البته اکثر مردم علاقه ی زیادی به دیدن عکس (بطور کلی) دارند. غیر ممکن است که آلبوم عکس شما در دیدرس مهمان یا دوستی باشد ولی او تقاضای دیدن عکس های آن را از شما نکند. اما این بیشتر یک حس کنجکاوری است مبنی بر این که چه افرادی در عکس های شما هستند، در چه نقاطی آن ها را انداخته اید و به چه مناسبت هایی بوده اند و غیره.

جالب این است که حتی افرادی که به گرفتن عکس علاقه ای هم ندارند، مشتاق دیدن عکس هستند و حتما روی بسیاری از عکس ها مکث کرده و اظهار نظری می نمایند.

اما چیزی که منظور ماست کاملا با دیدن عکس توسط افراد عادی فرق می کند. شما با توجه به اینکه علاقه مند عکاسی کردن هستید و به نسبت توان خود در این راه سرمایه گذاری کرده اید، حتما دارای ایده هایی هستید و نیاز به ایده هایی هم دارید که بتوانید معلومات عکاسی خود را عمیق تر کنید. دیدن عکس های دیگران می تواند راهی باشد برای بدست آوردن ایده های بیشتر و جدیدتر و غنی کردن آن ها. با مشاهده ی عکس های دیگر می توانید نکات تکنیکی که دیگران در عکس های خود به کار برده اند را ببینید. نورسنجی، کادربندی و جنبه های فتوژنیک عکس را درنظر بگیرید و بفهمید که چرا فلا عکس خوب و یا چرا بد شده است. توجه داشته باشید که لزوما نباید عکس های خوب و زیبا را تماشا کنید، بلکه کارهای دوستان و عکاسانی که در آغاز راه هستند نیز می توانند به شما کمک کنند. سپس می توانید ایده های و اطلاعاتی که با دیدن عکس ها به دست آورده اید را در عکس های خود استفاده کنید. یعنی هم ایده های خوب عکس های درست و زیبا را استفاده کنید و هم اشتباهاتی که دیگران مرتکب شده اند را انجام ندهید.