برای بهتر عکاسی کردن عکس های زیادی ببینید(قسمت پایانی)

برای بهتر عکاسی کردن عکس های زیادی ببینید(قسمت پایانی)

تاریخ انتشار : 1397/4/18
مشاهده ی کارهای دیگران برای یادگیری بیشتر و بهتر عکاسی کردن، اصلا به معنی کپی برداری نیست و اصولا هم قرار نیست که یک عکاس باذوق و خلاق در زمینه ی ایجاد کار های اصیل خود، کار دیگران را کپی یا تقلید نماید. متاسفانه این عادت بد در بین ما ایرانیان وجود دارد و این عمل ساده همیشه خیلی ها را وسوسه می کند که کار دیگران را “بدزدند”.

علاوه بر دیدن عکس های دوستان و نزدیکان که در بالا به آن اشاره شد، شما همچنین می توانید با مطالعه مجلات و کتاب های عکاسی، بازدید از نمایشگاه های عکس و از همه مهم تر مشاهده ی کارهای عکاسان خارجی در اینترنت، کارهای دیگران را ببینید و نکاتی که آن ها در عکس های خود مراعات کرده اند را درنظر بگیرید و از آن نکات در ایجاد و خلق عکس های خود استفاده کنید. در هیچ دوره ای از تاریخ بشریت، دسترسی به اطلاعات در مورد هر رشته ای انقدر ساده و قابل دسترس نبوده است. و در هیچ زمانی هم یک چنین حجم اطلاعاتی برای یادگیری در زمینه های مختلف و از جمله عکاسی، موجود نبوده است. از این رو که شما کار عکاسی را شروع کرده اید، آدم بسیار خوشبخت و موفقی خواهید بود (البته اگر تلاش های لازم را به خرج دهید.)

تا دو دهه ی پیش چیزی به عنوان نمایشگاه کتاب در این کشور به شکل گسترده و بین المللی وجود نداشت. اما امروزه در اردیبهشت هر سال می توانید مجموعه ای از آخرین کتاب های ارائه شده (از جمله در عکاسی) را با یک بازدید از نمایشگاه مشاهده کنید. در سال های پیش به ندرت نمایشگاه عکاسی برگزار می شود ولی امروزه در بسیاری از شهر ها می توان در فرهنگ سرا ها و گالری ها از نمایشگاه های مختلف عکس بازدید کرد و آخرین کارهای علاقه مندان به عکاسی را تماشا کرد. بنابراین اگر از عکاسی خود ناراضی هستید، ناامید نباشید برای یادگیری عکاسی از طریق کارهای دیگران، دنیایی از تجربه در مقابل شما قرار داد که همت، پشتکار و ذوق شما را به مبارزه می طلبد.