یک آرشیو عکس برای خود درست کنید

یک آرشیو عکس برای خود درست کنید

تاریخ انتشار : 1397/4/19
هر عکاسی پس از مدتی فعالیت با انبوهی از فیلم و عکس، و امروزه در عکاسی دیجیتال فایل های مختلف مواجه می شود که اگر از قبل فکری برای سازماندهی آن ها نکرده باشد، تولید مشکل ویژه ای برای او می کنند.

اگر شما پزشکی باشید که برای توضیح مشخصات یک زخم روی بدن به ده ها جمله و کلمه نیاز داشته باشید، می توانید با نشان دادن یک عکس یا اسلاید، همه مفهوم و نظر خود را به بیننده منتقل نمایید و اگر معلمی باشید که علاقه مند  به توضیح مطالب از طریق بصری باشید، می توانید این کار را از طریق عکس انجام دهید و مطمئن باشید که نتیجه یادگیری و به خاطر سپردن مطالب برای دانش آموزان شما بیشتر خواهد بود.
ا انواع وسایل پیشرفته آرشیو کردن، می توانید عکس های خود را برای سال های زیادی بایگانی و حفظ کنید.

دانش آموزان با دیدن تصویر، آن را به مطالب گفته شده ربط می دهند و نیازی ندارند که یک سری مطالب را طوطی وار حفظ کنند. شاید شما در هیچ گروه کاری و تخصصی نباشید و خانم خانه داری باشید که فقط دوست دارید از فرزندان خود در طول سال های مختلف و لحظات گوناگون عکس تهیه کنید. در همه این حالات پس از مدتی، مواجه با مجموعه عظیمی عکس و فیلم خواهید شد که حتما برای سازمان دادن آن ها باید تدبیری اتخاذ کنید. در غیر از این صورت عکس های شما فراموش، گم و یا به طریقی از دست می دهند و یا شاید در اثر عدم اطلاع از مجموعه عکس خود از یک سوژه چندین عکس بیاندازید.
استفاده از آلبوم، ساده ترین روش آرشیو کردن عکس است. حتی در این صورت هم بهتر است که عکس های خود را با تاریخ و محل عکاسی و مشخصات خود در آلبوم قرار دهید.

شاید در زمینه هایی که عکس ها تخصصی تر می شوند (یا اگر با اسلاید کار می کنید)، نیاز باشد که آن ها را بر حسب موضوع دسته بندی و آرشیو کنید. اینکه چگونه این امر انجام شود، کاملا بستگی به نوع عکاسی و هدفی که عکاسی می کنید دارد. نوع آرشیو کردن عکس های یک زمین شناس با روش فردی به عنوان عکاس منظره خیلی فرق دارد. ممکن است که عکاس منظره برحسب فصل یا مکانی که عکس هارا گرفته است، آن ها را آرشیو کند ولی یک زمین شناس برحسب نیاز تخصصی خودش.

حتما سعی کنید که عکس های خراب را پاک و عکس های خوب را دسته بندی و آرشیو کنید تا در پیدا کردن و دسترسی به آن ها، وقت زیادی را از دست ندهید. وسایل آرشیو و دسته بندی شما هرچیز باشند، مهم ترین نکته در مورد آن ها ایجاد یک سازماندهی درست در مورد نگهداری و دسترسی به آن هاست. مطمئن باشید که اکثریت قریب به اتفاق عکس های آرشیو شده یک روزی به درد خواهند خورد.